- Úvod
- ZBRANĚ
- Kulovnice a Pušky
- CZ 550 EXCLUSIVE- EBONY EDITION
CZ 550 EXCLUSIVE- EBONY EDITION

- Kompletní specifikace
- Hodnocení 0
- Ke stažení
- Související zboží1
CZ 550 EXCLUSIVE- EBONY EDITIONCena a dostupnost na dotaz/ ksbez DPH
Model CZ 550 Exclusive představuje generaci kulovnic v ráži .30-06 Sprg. Systém je v provedení ve vysokém lesku. Pouzdro závěru má klasicky hranatý můstek s rybinou pro připevnění optiky. Povrch hlavně šroubovitého tvaru získaný kováním za studena na čisto zaručuje vysokou přesnost a dlouhou životnost zbraně. Pažba a pistolová rukojeť z výběrového ořechu je zakončená ebenovým dřevem.
Charakteristické vlastnosti:
Série CZ 550 představuje řadu elegantních, esteticky a ergonomicky řešených kulovnic. Z důvodu zvýšení přesnosti a pro dosažení vysoké životnosti jsou tyto kulovnice vybaveny kovanými hlavněmi. Pestrá nabídka modelů řady CZ 550 svými vlastnostmi a konstrukčním řešením vychází vstříc soudobým požadavkům kladeným na sportovní a lovecké zbraně.
Kulovnice jsou vybaveny kompaktním spoušťovým mechanismem s francouzským napínáčkem. Spoušť má možnost regulace odporu a délky chodu. Napínáček lze jednoduchým způsobem vymontovat bez vlivu na seřízení spoušťového mechanismu pro přímé spuštění. Standardně jsou kulovnice CZ 550 vybaveny dvou- nebo třípolohovou pojistkou odjišťovanou ve směru střelby. Pažby jsou standardně opatřeny výkyvnými poutky pro řemen. Tyto kulovnice se dodávají s otevřenými seřiditelnými mířidly nebo bez mířidel, připravené pro montáž zaměřovacích dalekohledů. Kulovnice s otevřenými mířidly mají mušku a hledí umístěné tak, aby bylo možné na zbraň namontovat i dalekohledy s největším průměrem tubusu. Všechny kulovnice řady CZ 550 mají pouzdro závěru s klasickým hranatým můstkem s rybinou pro připevnění optiky o šířce 19 mm, vyfrézovanou přímo do pouzdra závěru.
CZ 550/CZ 555
• Široký sortiment ráží
• Snadná montáž zaměřovacího dalekohledu
• Snadno ovladatelné a dobře přístupné ovladače
• Kompletně seřiditelný spoušťový mechanismus (s napínáčkem nebo bez napínáčku)
• Signalizace napnutí bicího mechanismu
• Snadná demontáž pro čištění a běžnou údržbu
• Dlouhý drápkový vytahovač stylu Mauser
• Hranatý můstek pouzdra závěru
• Kovaná hlaveň
• Vysoká přesnost, spolehlivost a životnost
PARAMETRY
| Ráže - schránka (stoupání drážek) | 7x64 (8,7") .30-06 Sprg. (10") .308 Win. (12") |
| Kapacita schránky | 5 |
| Pažba | ořechová |
| Funkce spoušťového mechanismu | jednospoušť s napínáčkem |
| Mířidla | bez mířidel |
| Celková délka | 1135 mm |
| Délka hlavně | 600 mm |
| Výška zbraně | 190 mm |
| Šířka zbraně | 54 mm |
| Hmotnost | 3,3 kg |
| Hlaveň | kovaná |







